חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:11 זריחה: 6:37 ט"ו בשבט התשפ"א, 28/1/21
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

וטיול ברוב יועץ
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1547 - כל המדורים ברצף
לשמר את כיסופי החלום
יש חדש
שלושה היבטים בפטירת אהרון
עקב
שכר קריאת שמע
לשבוע מהברכה
ענף ההצלה
אליהו בגאולה
וטיול ברוב יועץ
שכן תוף

בביתו של ר' יועץ רדי (60) מנס-ציונה ממוסגר מכתב מרגש שקיבל לפני כמה שנים מהנהלת בית ספר חרדי לבנות במרכז הארץ. "רצוננו להביע את הערכתנו והוקרתנו על התושייה שגילית בעת שתלמידותינו היו בסכנת טביעה והצלתם בעזרת השם יתברך, במסירות נפש ממש, ללא חשבונות ועיכובים", נפתח המכתב.

בכל פעם שר' יועץ, מדריך טיולים מוסמך מטעם משרד החינוך, מביט במכתב הוא חוזר לאותם רגעי אימה דרמטיים שלא ישכח לעולם. זה קרה כשליווה את תלמידות בית הספר בשמורת עין-גדי. "כמגיש עזרה ראשונה הרגשתי אחריות גדולה, בשל הצורך לעבור שני מאגרי מים כדי להגיע למפל הגדול. כשהקבוצה התקדמה, חזרתי לאחור לוודא שלא נשארו שם תלמידות".

הצלה מטביעה

הוא ממשיך ומשחזר: "פתאום אני רואה כמה תלמידות שלא התקדמו עם הקבוצה ומחליקות על הסלע  לתוך המעיין. אחת מהן גלשה ונעלמה בתוך המעיין ורק הכובע שלה צף על המים. קפצתי מיד עם כל הציוד שעליי כדי להצילה מטביעה. גובה המים היה רב, והציוד שעליי משך אותי למטה. בחסדי השם ובמאמצים רבים משיתי אותה החוצה. עד היום אני לא יודע מאיפה היו לי הכוחות לעשות זאת במהירות כזאת".

רק לאחר זמן נודע לו שהילדה נולדה אחרי עשר שנים של ציפייה. "הוריה הרגישו שהיא נולדה מחדש ואמרו זאת שוב ושוב בסעודת הודיה שערכו לציון הצלתה", הוא אומר.

ילדוּת טבע

בשגרת היום-יום משמש הרב רדי מורה בתלמוד תורה. בשנים האחרונות הוא משלב הדרכת טיולים. "גדלתי בנס-ציונה, שהייתה בימים ההם מושבה ציורית", הוא מספר. "גדלתי בין פרדסים, שטחי כורכר, גבעות, בעלי חיים בלתי-שגרתיים. הייתי אוהב לקום בבוקר, לראות את הפריחה, להריח את ההדרים. מהילדות ספגנו את האהבה לטבע שהקב"ה ברא".

לאחר נישואיו החל לעסוק בהוראה, אך בכל הזדמנות נהנה לקחת את משפחתו לטיולים, מצוייד באוהלי שינה. כשנתמנה לסגן ראש המועצה הדתית בעירו קידם טיולי שורשים מטעם המחלקה לתרבות תורנית.

לטייל ולהיזהר

להדרכת טיולים מקצועית פנה בעקבות ריבוי אסונות שבהם היו מעורבים בחורי ישיבה שיצאו לטייל, בלי הדרכה מסודרת. הוא מבקש להעביר מסר למטיילים: "יציאה לטיול בלי מים וציוד מתאים ובלי הכרת השטח, היא סכנת נפשות ממש. לפני כל יציאה צריך לקרוא על המסלול, לציית לאזהרות ולהצטייד בהתאם. צריך גם להיזהר מנחשים ועקרבים שעלולים להימצא בנתיבי ההליכה. צאו לטייל בדרך שתבטיח כי תחזרו הביתה בשלום".

בימי החופש הגדול ידיו עמוסות עבודה, בהדרכת מטיילים מכל הגילים והמגזרים. "אני נוהג לשלב סיפורים מהתנ"ך והתלמוד על המקומות שאנו מבקרים בהם. אחד המסלולים האהובים עליי מתחיל בתל מגידו ונמשך בעמק יזרעאל, תל יזרעאל, הגלבוע ובית שאן, עתירת המעיינות. יש שם נוף נפלא והמון שורשים היסטוריים של עמנו".


"להצטייד ולציית". ר' יועץ רדי


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)