חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:39 זריחה: 5:38 א' בסיון התש"פ, 24/5/20
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

"אנשים כאן קרוצים מחומר איתן"
חיים יהודיים

מדורים נוספים
התקשרות 968 - כל המדורים ברצף
אל תדברו על דמוקרטיה
בציפייה לגאולה
יש חדש
מסירות-נפש שלמעלה מהתורה
קרבנות
מטרת הגשמיות
ברכה מוזרה
לימוד תורת הבית
"אנשים כאן קרוצים מחומר איתן"
מקלחת צוננת בשבת

 

הרב קירשנזפט והרב גורליק: "להמשיך כמתוכנן"

בקול חלוש במקצת, שוכב במיטתו במחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי סורוקה בבאר-שבע, אומר לנו הרב יגאל קירשנזפט ביום שני השבוע: "בדיוק עכשיו שלחתי את הטלית-קטן שלי לפתיחה של 'מצעד ההתחברות' בנתיבות. אני רוצה שהכול יראו את הדם הרב שנספג בה כתוצאה מפציעתי ויבינו שגירוש יהודים מבתיהם ובריחה מחבלי ארץ אינם מונעים טרור אלא להפך, מגבירים אותו. אם לא נגיב בכל התוקף, הטרור האכזרי הזה לא יעצור אלא ירדוף אחרינו לכל חלקי הארץ".

יום קודם-לכן נפצע קירשנזפט מרסיסי פצצת-מרגמה שהתפוצצה לידו, במגרש החנייה הסמוך לביתו. הוא מנהל את פעילות בית-חב"ד בגוש-קטיף וממנהלי תלמוד-התורה בנווה-דקלים. קומתו הגבוהה, זקנו הארוך וקולו הרם הפכו אותו לאחת הדמויות המסמלות את המאבק בתכנית הגירוש והחורבן.

המשפחה הראשונה

משפחת קירשנזפט הייתה הראשונה שהתיישבה, לפני כעשרים ושלוש שנים, בנווה-דקלים, ולמעשה הקימה את הגדול והמרכזי שביישובי הגוש. הרעיה, ציפורה, היא בתו של ר' דוד מרוזוב הי"ד, חסיד חב"ד מכפר-חב"ד, שנפל זמן קצר אחרי מלחמת ששת הימים, על גדות תעלת סואץ. לבני הזוג שנים-עשר ילדים והכול מכירים ומוקירים את המשפחה המיוחדת הזאת.

את הרב קירשנזפט מכירים היטב גם כל חיילי צה"ל ומפקדיהם באזור. בחגי ישראל הם רואים אותו מגיע אליהם עם הלולב, משלוח-המנות או החנוכייה. בסתם לילות חורף קרים הוא מגיח אליהם עם ילדיו ומתנדבים נוספים, ובידיהם שתייה חמה ומיני מתיקה.

עשרות פצמ"רים

פציעתו אירעה במהלך מתקפת הטרור בתחילת השבוע. "אבא עמד בחנייה עם ר' זאב רב-נוי, חסיד חב"ד ואיש-חסד מוכר מלוס-אנג'לס, שבא לעקוב אחר הנעשה בגוש ולצפות מקרוב בפעילות בית-חב"ד", מספר הבן, לוי-יצחק (15). "באותו יום נחתו ברחבי הגוש עשרות פצמ"רים וטילי קסאם. פצצה אחת נחתה ממש לידם ופצעה את שניהם במקומות שונים בגופם. אחד הרסיסים חדר לעורפו של אבא ורק בנס נעצר מילימטרים ספורים לפני הגולגולת".

לצד מיטתו של הרב קירשנזפט עומד הרב זלמן גורליק, מנהל בית-חב"ד המרכזי בבאר-שבע. "לפני כמה ימים התקשר אליי ר' יגאל וביקש שאבוא לשאת דברים בהתוועדות שהוא מתכוון לקיים בנווה-דקלים לרגל י"ב בתמוז, 'חג הגאולה' של הרבי הקודם מליובאוויטש", מספר גורליק. "הסכמתי לבוא ואף קיבלתי אישור כניסה מיוחד לתחום הגוש. ביום ראשון שמעתי על פציעתו ומיד חשתי ל'סורוקה', לשם הוא הובהל במסוק צבאי".

מסירות-נפש

כשהצליח להגיע אל הרב יגאל, מצאו בהכרה מלאה מחייך את חיוכו הנצחי. "המשפט הראשון שאמר לי היה: 'ההתוועדות תתקיים כמתוכנן!'. זה היה הדבר שהעסיק אותו גם בשעה קשה זו", אומר גורליק.

חולשתו הזמנית לא מפחיתה כהוא-זה מחוסנו הנפשי של הרב קירשנזפט. שעה קלה לפני פציעתו התראיין לאחד מערוצי התקשורת ואמר: "מי שרוצה לעזוב, יכול לעשות זאת. אנחנו נבין לרוחו ואף ניפרד ממנו בחיבוק. אבל פשוט אין אנשים כאלה. האנשים כאן קרוצים מחומר איתן. הם אינם נבהלים מאיומים ולא מתפתים לכסף. הם נשארים ונאחזים במסירות-נפש. מסירות-נפש – זה מה שצריך היום".


   
     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)